Služby

Zhotovení brýlí, včetně specializovaných brýlí ( Golf, Ski, Run, střelba, letecké…)

Měření zraku a aplikace kontaktních čoček (běžné, barevné, crazy, multifokální…)

Na pobočkách Moravské Budějovice a Znojmo Vám naši optometristé rádi provedou přesnou diagnostiku Vašeho zraku a poradí Vám ohledně korekce oční vady. Také Vás rádi zaškolíme do správného nošení kontaktních čoček a budeme průběžně monitorovat Vaše oči během nošení čoček.

Servis dalekohledů

Majitelům starších dalekohledů nabízíme nadstandardní pozáruční servis:

– SEŘÍZENÍ – optimalizace optických os binokulárních dalekohledů (triedrů) řešící spojení rozdvojeného obrazu znovu do jednoho; cena seřízení je 390 / 490 Kč (dle typu).

– ČIŠTĚNÍ – oživení „zašlých“ či „osleplých“ hranolů a čoček přinášející výrazné zlepšení kvality pohledu; cena za tuto službu u nových typů činí 590 Kč, u starších Zeiss a „USSR“ 690 Kč. Dalekohled je kompletně rozebrán, vyčištěn a přeleštěny veškeré optické funkční plochy. Poté znovu zkompletován a doseřízen.

Čištění brýlí ultrazvukem

Čištění dioptrických i slunečních brýlí v ultrazvukové čističce je vhodné zejména pro kovové obruby, kde se díky chvění molekul vody s příměsí abrasiv a odmašťovadla odstraní špína, která je jinak nepřístupná. Možné je vyčistit nejen brýle, ale také šperky. Cena čištění je 30 Kč za 30 minutovou proceduru.

Opravy a servis brýlí

V případě poškození brýlí není vždy nutné se s brýlemi nadobro rozloučit. V řadě případů jsou běžná poškození opravitelná, zejména sletováním kovové obruby, výměnou šroubků, fixací závitů, výměnou vadných součástí brýlí, lepením apod. Na brýle zakoupené v provozovnách Optik Frič dostavá zákazník klasickou spotřebitelskou záruku 2 let a servis zdarma po celou běžnou dobu životnosti brýlí.

Pro ostatní zákazníky jsou opravy zpoplatněny, kompletní ceník veškerých oprav je k dispozici v každé provozovně.